Pielęgnacja skórzanych butów Możliwość komentowania Pielęgnacja skórzanych butów została wyłączona

Skórzane buty to element niemal każdej garderoby. Pasują do wszystkich stylizacji i można je łączyć z przeróżnymi materiałami. Najlepiej prezentują się wtedy, gdy są zadbane i czyste. Zatem co zrobić, by nasze skórzane buty prezentowały się równie dobrze co w momencie zakupu?

Jak impregnować buty skórzane

Samo czyszczenie butów to nie wszystko. Ważną częścią pielęgnacyjną jest impregnacja. Dzięki niej buty na dłużej zachowują swój piękny wygląd. Proces ten polega na naniesieniu specjalnych chemikaliów zwiększających odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dzięki niej tworzona jest również niewidoczna powłoka chroniąca buty przed przemakaniem. Jak popranie impregnować buty?

  1. Na początku musisz dobrze wyczyścić swoje skórze buty, ponieważ wtedy preparat „przyczepi się” do czystej nawierzchni.
  2. Niech wybrany przez ciebie preparat jest przeznaczony do materiału, z którego wykonane są buty.
  3. Przed pierwszą impregnacją wykonaj test, ponieważ może się okazać, że materiał nie przyjmie związku chemicznego. Aby wykonać test znajdź mało widoczne miejsce, nałóż niewielką ilość preparatu i odczekaj kilka minut.
  4. Pamiętaj, by zapoznać się z instrukcją załączoną do danego produktu.

Wosk do impregnacji butów

Wszystkie preparaty w postaci wosku lub kremu muszą być nakładane na skórę za pomocą miękkiej ściereczki. W miejscu stykania się cholewy i podeszwy butów nałóż więcej preparatu, możesz być wtedy pewien, że będą bardziej odporne na przemoknięcie. Ważne by buty miały czas na wchłonięcie środka. Czasami trwa to nawet kilka minut. Jeśli uważasz, że skóra na butach jest za sucha, zaimpregnuj ją jeszcze raz.

Spray do impregnacji butów

Do najprostszego sposobu impregnacji należy spray. Jedyne co musimy zrobić to spryskać nasze obuwie z odległości 10-15 centymetrów. Następnie pozostawić buty do wyschnięcia. Równie dobrym sposobem na impregnację jest również aplikator z gąbeczką.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest regularność. Tylko wtedy nasze buty za każdym razem będą prezentować się dobrze, a my nie będziemy musieli ze wstydu chować ich pod krzesłem.

Poprzedni artykułNastepny artykuł