Zmęczone stopy Możliwość komentowania Zmęczone stopy została wyłączona

Nasze stopy nie mają w lekko, ponieważ to dzięki nim pokonujemy wiele kilometrów dziennie. Oprócz tego bardzo często są szczelnie zamknięte przez wiele godzin, noszą ciężar całego ciała oraz niejednokrotnie są niewygodnie ułożone, jeśli nosimy obcasy. Nikogo nie powinno dziwić, że potrzebują one wytchnienia po ciężkim dniu. Zatem jak zrelaksować zmęczone stopy?

Nogi w górze

Z pewnością chociaż raz słyszałeś o tym, by nogi trzymać w górze, jeśli odczuwamy ból oraz ociężałość naszych stóp. Skąd się to wzięło? Dzięki grawitacji krew oraz limfa ze stóp i łydek odpłynie, a my momentalnie poczujemy ulgę. Stopy ułóż na wygodnej poduszce i postaraj się trzymać je w tej pozycji przez conajmniej 30 minut. Z czasem zobaczysz jak obrzęk wokół kostek puszcza. Zdejmij skarpetki tak by nic nie uciskało stóp.

Kąpiel stóp

Kolejnym rewelacyjnym sposobem na odprężenie stóp jest zafundowanie kąpieli z dodatkiem soli morskiej oraz olejków eterycznych. W trakcie tego zabiegu usiądź wygodnie na kanapie, a nogi trzymaj w misce. Woda powinna mieć około 40 stopni C. Zapach olejku powinien zależeć od Twoich upodobań. Szczególnie do moczenia stóp poleca się te o zapachu cytrusów, które dodają energii i wprawiają w dobry nastrój. Dzięki ciepłej kąpieli pobudzimy krążenie w stopach i sprawimy, że krew i limfa będą powoli odpływać. Natomiast dzięki soli wszelkiego rodzaju odciski i nagniotki rozmiękną i zejdą.

Oprócz tego możesz zdecydować się na stosowanie:

  • peeling do stóp,
  • nawilżająca maska do stóp,
  • masaż,
  • rozciąganie,
  • picie dużej ilości wody.

Poprzedni artykułNastepny artykuł