Prawidła – jak wybrać Możliwość komentowania Prawidła – jak wybrać została wyłączona

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje buty jak najdłużej wyglądały jak nowe powinieneś w swojej szafie posiadać prawidła. Dlaczego? Ponieważ nie są jedynie akcesorium, ale przede wszystkim sposobem na utrzymanie pierwotnego kształtu butów, a czasami nawet jedynym sposobem na rozciągnięcie ich.

Prawidła do butów

Czym tak właściwie są prawidła do butów? Przede wszystkim wypełniaczami obuwia, których głównym zadaniem jest napięcie cholewki oraz utrzymanie jej w pierwotnym stanie, nawet po wieloletnim używaniu. Szczególnie dotyczy to butów skórzanych, ponieważ ich cholewka jest bardzo elastyczna i dopasowuje się do kształtu stóp. Stosując prawidła możemy być pewni, że nasze buty będą wyglądały na dużo nowsze niż są w rzeczywistości.

Jakie prawidła wybrać do butów

Dzięki temu, że nadanie nowego kształtu naturalnej skórze nie stanowi problemu, dzięki prawidłom możemy rozciągnąć lub poszerzyć nasze buty. Najważniejszym warunkiem jest jednak fakt, by prawidło wypełniało całego buta. Kupując akcesorium zwróć uwagę na to, czy wypełnia on buta w całości.

Obecnie na rynku możemy spotkać prawidła wykonane z wielu materiałów w tym również z bardzo popularnego plastiku czy drewna.

W przypadku tych pierwszych z pewnością można mówić nie tylko o większej cenie, ale również lepszym pochłanianiu wilgoci, neutralizacji zapachów oraz szybszemu osuszaniu butów. Szczególnie poleca się prawidła wykonane z drewna cedrowego lub bukowego.

Jeśli chodzi o plastikowe modele są one co prawda tańsze, jednak w żaden sposób nie pochłaniają wilgoci. Poleca się je jedynie w przypadku zachowania pierwotnej formy obuwia sportowego.

Poprzedni artykułNastepny artykuł