Buty na WF dla dziecka Możliwość komentowania Buty na WF dla dziecka została wyłączona

Rok szkolny zaczął się na dobre, a co za tym idzie nasze pociechy zaczęły uczęszczać na zajęcia WF-u. I tutaj pojawia się problem – na jakie obuwie dla dziecka się zdecydować i czym kierować się przy wyborze butów na zajęcia wychowania fizycznego. Zatem, jeśli jesteś rodzicem i stoisz przed ciężkim wyborem – przeczytaj koniecznie nasz wpis!

Jakie buty na WF dla dziecka

Pierwszą i zasadniczą sprawą jest cena butów. I chociaż chciałoby się powiedzieć, że cena nie gra roli, niestety w tym przypadku obuwie dla dziecka powinno być jak najlepsze. Niestety takie buty sportowe wykonane są z najgorszego rodzaju materiałów i szybko ulegają zniszczeniu, a co za tym idzie – należy częściej je wymieniać. Buty do wychowania fizycznego muszą być giętkie i dopasowywać się do dziecięcej stopy, ponieważ podczas zajęć nasza pociecha jest bardzo aktywna. Oznacza to również, że jakość wykonania powinna być na najwyższym poziomie.

Najlepszym pomysłem będzie zdecydowanie się od samego początku na buty z górnej półki. Wydając trochę więcej pieniędzy możemy mieć pewność, że takie obuwie zostało wykonane z najlepszych materiałów takich jak skóra ekologiczna i wyściółka tekstylna. Jak te produkty wpłyną na jakość ćwiczeń? Przede wszystkim tego typu obuwie jest niezwykle trwałe i sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej aktywnych szkrabów.

Dodatkowo obuwie tego typu jest oddychające, dzięki czemu stopy naszego dziecka wolniej się męczą oraz mniej pocą. Są to również materiały niezwykle chłonne i dlatego też buty sportowe z wyższej półki zapewniają komfort oraz higienę dziecięcym stópkom.

Wychowanie fizyczne – dlaczego Twoje dziecko go nie lubi

Jedną ze zmór w szkołach jest obecnie niechęć dzieci do wychowania fizycznego. Skąd takie podejście i dlaczego coraz większa liczba dzieci decyduje się na zrezygnowanie z zajęć? Jednym z powodów jest sposób prowadzenia lekcji, innym z pewnością jest źle dobrane obuwie.

Niestety buty wykonane ze słabej jakości materiałów w połączeniu z aktywnym dzieckiem sprawiają, że maluch nie może w pełni cieszyć się zabawą z kolegami. Jego komfort biegania, czy skakania jest niski. Decydując się na konkretny model butów dla dzieci musimy mieć na uwadze to jak wykonana jest podeszwa. Przede wszystkim nie powinna ona być zbyt gruba, gdyż czucie np. piłki, nie będzie odpowiednie. Z drugiej strony absolutnie podeszwa butów na WF nie może być za cienka, gdyż stopa bardzo szybko się zmęczy. Obecnie optymalna wielkość podeszwy butów dla dziecka wynosi około 2-3 cm.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując buty na wf?

Oczywiście oprócz funkcjonalności i dobrej jakości materiałów, liczy się również wygląd takich butów. Podczas wyboru odpowiednich butów postaraj się z dzieckiem wypracować kompromis, tak by czuło się w butach komfortowo i wiedziało, że dobrze w danej parze obuwia wygląda.

Poprzedni artykułNastepny artykuł