Jak dobrać rozmiar buta Możliwość komentowania Jak dobrać rozmiar buta została wyłączona

Za małe lub za duże buty to zmora każdego z nas. Przynajmniej raz w życiu pomyliliśmy się co do odpowiedniego rozmiaru stopy, a co za tym idzie rozmiaru obuwia. Problemy te szczególnie są związane z zakupami przez Internet, gdzie musimy zaufać podanej tabeli przez sprzedawcę. Chcąc uniknąć złego zakupu zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym pokażemy Ci jak najlepiej dobrać rozmiar i nie żałować zakupionych butów.

Pomiar stopy 

Dobry pomiar stopy to podstawa. Czego potrzebujemy do tego jakże ważnego zadania? Przede wszystkim:

  • czystej białej kartki,
  • długopisu/ołówka,
  • centymetra krawieckiego/linijki.

W ekstremalnych przypadkach możemy potrzebować pomocy drugiej osoby. Bez wątpienia dobrze zmierzona stopa pozwoli dobrać nam odpowiedni rozmiar, zatem jak powinnna przebiegać ta czynność?

  1. Ułóż kartkę tak by jej krótsza krawędź dolegała do ściany.
  2. Postaw stopę wzdłuż kartki, mocno dociskając piętę do ściany.
  3. Jeśli pomaga Ci w tym druga osoba, niech odrysuje kształt stopy na kartce.
  4. Kiedy mamy już gotowy kształt naszej stopy, przeprowadźmy przez jej środek linię łączącą duży palec z piętą. Ta linia jest odzwierciedleniem długości naszej stopy.
  5. Zmierz jej długość za pomocą centymetra krawieckiego lub linijki.

Porady

Samo zmierzenie stopy to nie wszystko. Jeśli nasz pomiar ma być miarodajny powinien być wykonany według kilku wskazówek. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że zakupione przez nas buty nie będą ani za duże ani za małe.

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że stóp nie mierzy się rano lecz wieczorem. Nasza stopa zmienia swoją wielkość w ciągu dnia. Decydując się na odpowiedni rozmiar obuwia musimy mieć na uwadze również szerokość naszej stopy. Za wąska lub zbyt szeroka stopa nie będzie wypełniać buta tak jak powinna.

Kobiety nie powinny mierzyć butów podczas menstruacji. Zebrana w organizmie woda może zniekształcać wymiary.

Pamiętajmy, że dokonując zakupów przez internet możemy zwrócić buty, jeśli ich rozmiar nie będzie nam odpowiadać. Bardzo prawdopodobne jest to, że nasz rozmiar stopy może znajdować się między dwoma numerami. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na większy rozmiar.

Poprzedni artykułNastepny artykuł