Jak dobrać wkładki do butów Możliwość komentowania Jak dobrać wkładki do butów została wyłączona

Wkładki do butów nie mogą zostać nazwane fanaberią, lecz w wielu przypadkach koniecznością, ponieważ dla wielu osób są one ostatnią deską ratunku. Wykonane z wielu materiałów mają polepszyć komfort chodzenia, ponieważ nie wszystkie buty są od początku idealnie dopasowane. A przecież każdy z nas wie, że wygoda to podstawa. Idealnie dopasowane wkładki mogą zapobiec powstawaniu haluksów, modzeli i odcisków. Warto w nie zainwestować, a dlaczego to już przekonajcie się sami.

Zadbane stopy

I nie mamy tutaj na myśli pomalowanych paznokci i gładkich pięt. Dbanie o stopy, a raczej o to by zawsze czuły się dobrze w danej parze butów powinno być naszym priorytetem. Jeśli kupujesz wkładki ortopedyczne udaj się najpierw do specjalisty tak by móc dopasować je do każdego centymetra Twojej stopy. Najlepiej skorzystać z usług podologa lub ortopedy.

Borykanie się z takimi problemami jak modzele lub haluksy bywa bardzo bolesne. Są to zniekształcenia, których tak łatwo się nie pozbędziemy dlatego bardzo ważne jest dopasowanie wkładek tak, by wspomagały one nasze chodzenie.

Wada stóp

Jeśli nasze stopy potrzebują korekty musimy zaopatrzyć się w specjalne wkładki. Każda wada jest uzależniona od tego jak chodzimy lub z jakim problemem się urodziliśmy. Ważne byśmy zdawali sobie sprawę z tego, że musimy o to dbać, tak by cieszyć się prawidłową postawą podczas chodzenia.

Idealnie dopasowane wkładki powinny spełniać następujące warunki:

  1. Indywidualność. Nasze stopy różnią się od siebie dlatego wkładki muszą być dopasowane tylko i wyłącznie do nich. Nie pożyczaj, nie odkupuj od innych wkładek do butów!
  2. Pod wpływem temperatury powinnny się odkształcać tak, by można było na nowo dopasować je do naszej stopy.
  3. Korygujące – to ich główne zadanie! Jeśli Twoje wkładki do butów nie poprawiają jakości chodzenia, pozbądź się ich.
  4. Higiena wkładek do butów to podstawa. W najlepszym przypadku powinny być pokryte powłoką z nanocząsteczkami srebra. Zapewni nam to ochronę przed grzybami i bakteriami.

Dopasuj swoje wkładki do potrzeb stóp. Nie zapomnij by zabezpieczały je przed kolejnymi uszkodzeniami. Jeśli zadbasz o swoje stopy będziesz mógł cieszyć się komfortem chodzenia.

Poprzedni artykułNastepny artykuł