Buty na obcasie Możliwość komentowania Buty na obcasie została wyłączona

Prawie każda kobieta w swojej szafie posiada chociaż jedną parę butów na obcasie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których warto je mieć. I chociaż to bardzo powierzchowne stwierdzenie, w obecnych czasach wygląd potrafi powiedzieć o człowieku więcej niż kilkadziesiąt minut rozmowy. Wysokie obcasy to nie tylko niezwykle kobiecy element garderoby, ale również detal, który potrafi zmienić naszą figurę.

Plusy wysokich obcasów

  • dodają pewności siebie,
  • wizualnie poprawiają sylwetkę, ponieważ zwiększają wzrost, wysmuklają talię oraz wydłużają nogi,
  • noszenie ich pobudza do pracy partie mięśni, przede wszystkim mięśnie łydek i pośladków.

Obcasy są świetnym obuwiem nie tylko na ważne uroczystości, ale również na codzień, do pracy. Skoro poznałyśmy już zalety tego obuwia, zastanówmy się jak je dobrać do naszej sylwetki.

Wysokość obcasów a wzrost

Buty na wysokim obcasie mają za zadanie podkreślać piękno każdej kobiety. Ich wysokość powinna być dostosowana do naszych możliwości. Dla początkujących buty na 12 centymetrowych szpilkach mogą przysporzyć wiele problemów, dlatego na początek polecamy tak zwane kaczuszki. Dzięki pięcio lub sześciocentymetrowym obcasom nauczymy się odpowiednio chodzić w butach na obcasach i przy okazji nabierzemy w nich większej pewności siebie.

Obcasy na codzień

Typ obuwia przez ciebie wybranego powinien być dostosowany do sytuacji, w której się w nich znajdziesz. Pierwsza zasada powinna dotyczyć tego jak długo masz zamiar być w danych butach. Szpilki powyżej 10 centymetrów nosimy podczas ważnych uroczystości z myślą o przebraniu ich w odpowiednim momencie. Na spotkania służbowe i formalne wybieraj botki z licowej skóry na kilkucentymetrowym obcasie lub czółenka zapinane wokół kostki.

Zdrowe stopy

Przy jakichkolwiek problemach ze stopami (skłonności do przetarć, płaskostopie, haluksy) zastanów się dwa razy nad wyborem konkretnych obcasów. Pamiętaj o skórzanych wkładkach, zaokrąglonych noskach i plasterkach, które pomogą utrzymać stopy w dobrym staniem.

Obcasy to świetny dodatek, który podkreśla kobiecą figurę i pozwala nadać szyku każdej stylizacji. Dobieraj je mądrze, ponieważ wygodne obcasy to skarb!

Poprzedni artykułNastepny artykuł