Buty dla malucha Możliwość komentowania Buty dla malucha została wyłączona

Każdy rodzic nie może doczekać się momentu, gdy jego maluch postawi pierwszy krok. Kiedy początkowa ekscytacja minie, pora zastanowić się nad butami dla dziecka. Pierwsza para bucików powinna być dopasowana do stopy dziecka i spełniać kilka warunków. Nim w pośpiechu wyruszysz na zakupy, przeczytaj artykuł i przygotuj się do kupna obuwia, które pomoże małym stópko, prawidłowo się rozwijać.

Kiedy pierwsze buty dla dziecka

Wydawać by się mogło, że po pierwszych krokach dziecka, należy od razu zakupić buciki, jednak naszym zdaniem warto się z tym wstrzymać. Kiedy twoje dziecko porusza się na własnych nogach jedynie w obrębie domu, pozwól mu jak najdłużej poznawać świat na boso lub w skarpetkach. Dzięki temu będzie mogło wypracować własny sposób chodzenia oraz pozna różne faktury podłoża.

Wraz z pierwszymi spacerami na zewnątrz, gdy maluch poznawać będzie nowe powierzchnie takie jak: beton, piasek lub trawa, warto zastanowić się nad bucikami.

Pierwsze buty dla dziecka, jakie?

Pierwsze buciki dla dziecka powinny jak najbardziej odwzorowywać poruszanie na boso. Zrezygnuj z obuwia z wysoką i sztywną cholewą, która unieruchamia kostkę i krępuje ruchy. Pierwsza para butów musi mieć przede wszystkim elastyczne zapiętki.

Cholewka w dziecięcych bucikach musi być lekka i elastyczna. Jej zadaniem jest dostosowanie się do naturalnych ruchów stopy. Kupujmy buty z naturalnych materiałów z dodatkową wentylacją. Co do podeszwy, musi być ona stosunkowo cienka i elastyczna. Taka specyfika sprawia, że mięśnie stóp odpowiednio pracują. Gdyby podeszwa była ciężka i sztywna – byłoby to nie możliwe.

Buty na rzepy dla dziecka

Oprócz samego wyglądu, elastycznej cholewy i prawidłowo dostosowanej podeszwy, ważną rolę odgrywa sposób wiązania. Dla dziecka można wybrać buciki sznurowane lub na rzepy. W przypadku pierwszych możemy być pewni, że sznurowane obuwie da sporą stabilizację dziecięcej stopie i dopasuje się do jej kształtu. Co do butów na rzepy, to ich największą zaletą jest łatwość ubierania ich, nawet jeśli dziecko jest ruchliwe. Zrezygnuj z obuwia bez żadnego zapięcia, mogą nie zapewnić odpowiedniego wsparcia małej stopie.

Poprzedni artykułNastepny artykuł