Jak czyścić buty zamszowe Możliwość komentowania Jak czyścić buty zamszowe została wyłączona

Każda osoba w swojej kolekcji butów posiada jedną parę wykonaną z naturalnej skóry zamszowej. Z pewnością mają one swój urok i są wyjątkowe, jednak należy o nie dbać w szczególny sposób. Zachowanie ich w dobrym stanie i odpowiednia pielęgnacja z pewnością będzie warta poświęconego im czasu. Zamszowe buty świetnie sprawdzają się zarówno do miejskich stylizacji jak i eleganckich sukienek, gdy szpilki z zamszowej skóry, zdobią kobiece nogi.

Czyszczenie butów z zamszu

Nim powiem jak czyścić buty, zwróćmy najpierw uwagę na to, czego absolutnie nie robić. Przede wszystkim zamszowe obuwie należy trzymać z dala od wody. Zapomnij o praniu ich w pralce lub namaczaniu w misce. Nie stosuj do nich również środków chemicznych o działaniach silnie żrących, ponieważ z pewnością uszkodzą one delikatną powłokę materiału. Nieestetyczne odbarwienia to nie tylko skutek rekacji chemicznej, ale również wpływu promieni słonecznych. Jeśli nie chcesz, by twoje buty uległy zniszczeniu, nie wystawiaj je, gdy są mokre, na pełne słońce.

Zatem co robić, by nasza para zamszowych butów zawsze prezentowała się jak najlepiej? Przede wszystkim należy postępować z nimi ostrożnie. Zamszową skórę cechuje przede wszystkim efekt delikatnie wyczesanych włosków i to na nim należy skupić się w szczególności. W przypadku, gdy chcemy pozbyć się zabrudzeń takich jak: błoto lub kurz, najlepszym sposobem będzie czyszczenie na sucho. Wybieraj do tego szczotki ze stosunkowo miękkim włosiem lub specjalne gumki do zamszu.

Skuteczna w walce z zabrudzeniami, na butach zamszowych, jest przede wszystkim szybkość. Najlepiej czyścić obuwie od razu, gdy pojawią się zabrudzenia. Dlaczego? Tylko wtedy brud nie zdąży wniknąć w materiał na stałe.

Impregnacja zamszowych butów

Samo czyszczenie obuwia wykonanego z naturalnej skóry zamszowej może nie wystarczać. Chcąc przedłużyć żywotność butów, warto zaopatrzyć się w odpowiedni środek impregnujący. Preparat stworzy na butach niewidoczną powłokę, która zapobiegnie pochłanianiu wilgoci. Ma ona również za zadanie sprawi, by buty były mniej podatne na ubrudzenia. Stosowanie produktów impregnujących jest rzeczą indywidualną i zawsze sposób ten jest opisany na opakowaniu.

Pamiętaj, że buty świadczą o tym jaki stosunek ich właściciel ma do czystości. Obuwie z zamszu, będzie służyć przez wiele sezonów, jeśli odpowiednio o nie zadbamy.

Poprzedni artykułNastepny artykuł