Buty dla chłopca Możliwość komentowania Buty dla chłopca została wyłączona

Obuwie dla dzieci musi być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim przystosowane do ciągle rosnącej stópki. To na jakie buciki się zdecydujemy może mieć ogromny wpływ na zdrowie naszej pociechy. Na szczęście dzięki bogatemu asortymentowi, każdy znajdzie idealną parę butów dla małego chłopca. Ważne, by wybrane obuwie było dopasowane do pory roku oraz rozmiaru dziecięcej stópki.

Jak dopasować buty

Aby uzyskać miarodajne wyniki, warto mierzyć dzieciom stopy co 3 miesiące. Dzięki temu nie dobierzemy za małych lub zbyt dużych butów. Zbyt małe obuwie potrafi poważnie zdeformować stopy. Rodzice powinni mieć na uwadze fakt, że dzieci często nie zwracają uwagi na to, czy buciki wciąż na nie pasują. Co do cholewki, zwróćmy uwagę by była ona podwyższona i posiadała sprężystą zakładkę – będzie ona wspomagać prawidłowe ustawienie stópek i zapobiegać deformacji butów. Materiał, z którego będzie wykonane obuwie warto dobrać do warunków, w których będą noszone:

  • buciki na cieplejsze dni – materiał pochłaniający wilgoć, ponieważ gromadzący się w butach pot sprzyja rozwojowi grzybicy (skóra naturalna),
  • buty na zimowe dni – buty z membraną, która będzie ochraniać stopy przed marznięciem, podeszwa antypoślizgowa.

W przypadku młodszych dzieci, buty na rzepy lub sznurowane, będą zdecydowanie lepszym wyborem, niż wsuwane. Dzięki temu łatwiej dopasujemy trzewiki do szczuplejszej lub tęższej stópki. Dla starszaków oprócz klasycznych bucików, warto wybrać półbuty lub sandałki z zamkniętą piętą.

Pamiętajmy, że dzieci spędzają większą część dnia w przedszkolu. Buciki, które tam noszą powinny być wygodne i dopasowane.

Rozmiar butów

Kiedy już wiemy ile centymetrów ma dziecięca stópka, dodajmy do tego 10 mm i wtedy zdecydujemy się na konkretny rozmiar. Stopy dziecka bardzo szybko zmieniają swoje wymiary i warto mieć to na uwadze podczas zakupu konkretnego modelu. Jeśli nasza pociesza nie chodzi, zdecydowanie lepszym wyborem będą miękkie skarpetki, które ochronią przed zimnem i nie ograniczą ruchliwych paluszków.

Buty dla chłopca muszą być elastyczne i zginać się w tych samych miejscach, w których naturalnie zgina się stopa. Czubki takich bucików powinny być wysokie i szerokie, ponieważ nie będą ściskać za bardzo palców.

Buciki nie powinny być kupowane z ortopedycznymi wkładkami, jeśli dziecięca stopa tego nie wymaga.

Poprzedni artykułNastepny artykuł