Jakie buty na zimę? Możliwość komentowania Jakie buty na zimę? została wyłączona

Mimo, że zima w tym roku nie jest taka sama jak jeszcze kilka lat temu, minusowe temperatury na zewnątrz mogą dawać się we znaki. Dlatego warto zastanowić się nad idealną parą zimowych butów, które zapewnią naszym stopom suchość i ciepło. Jednak jak dokonać właściwego wyboru, gdy półki sklepowe uginają się od przeróżnego obuwia zimowego? Po pierwsze nie daj się zwariować i przeczytaj nasz poradnik.

Ciepło i stylowo

Pewnie dla wielu osób zimowe buty kojarzą się jedynie z ciężkimi traperami, które całkowicie zniekształcają sylwetkę. I tak zapewne wiele par obuwia wygląda, ale to wcale nie oznacza, że są one naszą jedyną opcją. Wysokie sztyblety za kolano, botki na platformie i grubym obcasie, kolorowe kozaki wiązane do połowy łydki, czy zgrabne workery z metalowymi klamrami. Możliwości jest wiele. Teraz tylko pora wybrać taką parę obuwia zimowego, która będzie pasować nam pod każdym względem.

Wygląd

Mroźny poranek, na termometrze minusowa temperatura, a tobie marzy się spódnica midi i futerko. Stajesz przed szafą, a tam same letnie szpilki i jedna para zapomnianych zimowych butów, które całkowicie popsują efekt idealnej stylizacji. Niestety bywa tak, że buty na zimę nie łączą w sobie funkcjonalności, ciepła i odpowiedniego wyglądu.

Kolor

Kolor zimowego obuwia jest równie ważny jak materiał, z którego zostały wykonane dane buty. Nie każdy odcień może sprawdzić się podczas błotnistego śniegu lub w zetknięciu z solą i piaskiem, którym są zazwyczaj obsypane drogi. Do tych najbardziej uniwersalnych zaliczamy czarne buty zimowe. Klasyczne i eleganckie, będą idealnie pasować do każdej stylizacji. Nie widać na nich mokrych plam a i brudnoszary brud przez to staje się mniej widoczny. Postaraj się odstawić jasnoszare botki do szafy i zaczekać z nimi na nieco cieplejsze dni. Tak jasne kolory łatwo się brudzą i szybko widać na nich ślady noszenia.

Materiał

Skórzane lub zamszowe, to z jakiego materiału wykonane są buty zimowe ma ogromny wpływ na ich komfort noszenia. Przede wszystkim obuwie na tę kapryśną porę roku powinno być odporne na sól, wilgoć oraz trudne warunki atmosferyczne.

Do najpraktyczniejszych materiałów zaliczamy naturalną skórę, która przy odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji nie będzie przepuszczać wody i posłuży nam na długie lata. Dobra inwestycja w buty z pewnością się zwróci.

Zrezygnuj z butów wykonanych z nubuku i zamszu. Ładnie wyglądają, jednak nie nadają się na zimowe dni. Do ich największych wad zaliczyć można fakt, że bardzo szybko przemakają, a ich pielęgnacja jest bardzo skomplikowana.

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na buty ze skóry naturalnej ich tańszym zamiennikiem są buty z eko skóry. Ważne, by podczas zakupu zwrócić szczególną uwagę na jakość takiego obuwia, gdyż mogą one dużo gorzej przepuszczać powietrze niż naturalna skóra.

Ocieplenie i podeszwa to podstawa

Każdy chociaż raz doświadczył tego nieprzyjemnego uczucia, gdy palce u stóp mu skostniały i nawet gorąca woda nie pomagała w ich rozgrzaniu. Aby zapobiec takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na ocieplenie wewnątrz obuwia zimowego. Futerko lub miś wewnątrz buta sprawi, że nawet spacery przy minusowej temperaturze nie będą ci straszne.

Co do podeszwy przede wszystkim pamiętaj o tym, że nie może być za cienka. Doprowadzi to do wyziębienia stóp, a z czasem nawet do przemoczenia obuwia. Kupuj buty tylko z grubą podeszwą o odpowiedniej przyczepności do podłoża. W końcu nie ma nic gorszego niż śliska podeszwa, która zmniejsza komfort noszenia danej pary butów.

Poprzedni artykułNastepny artykuł