Jak nauczyć się chodzić w szpilkach Możliwość komentowania Jak nauczyć się chodzić w szpilkach została wyłączona

Chodzenie w szpilkach potrafi spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Co robimy nie tak, że się potykamy, a obcasy nam uciekają? Jak utrzymać pion i nie chodzić jak kaczka? To tylko kilka pytań, na które szukamy odpowiedzi. W związku z tym jak poruszać się na obcasach, by wyglądać w nich dobrze?

Chodzenie na obcasach

Naszym pierwszym krokiem powinien być zakup odpowiedniego obuwia. Nie wybierajmy na sam początek obuwia na kilkunastocentymetrowej szpilce, ponieważ nie damy sobie w nich rady. Najodpowiedniejszą parą powinny być buty na grubym obcasie. Jest on stabilny i utrzyma nasze nieskoordynowane ruchy w ryzach. Dobrym pomysłem na naukę chodzenia w obcasach jest zakup botek na koturnie lub kilku centymetrowym, szerokim obcasie.

Załóżmy, że przed tobą wielkie wydarzenie, a ty marzysz o wystąpieniu w pięknej sukni i o podkreśleniu nóg szpilkami. Przede wszystkim skup się na ich rozciągnięciu i dopasowaniu do swojej stopy, dlatego też chodź w nich jak najczęściej po domu. Niewątpliwie lekcje chodzenia na szpilkach w postaci filmików poradnikowych również sprawdzą się w tym przypadku.

Jak chodzić w szpilkach

Kiedy twoje buty są już dopasowane, a ty czujesz się coraz pewniej na wysokim obcasie, pora ubrać wymarzoną parę szpilek i zacząć naukę. Naszym zdaniem kupno pierwszej pary szpilek nie powinno być pozostawione przypadkowi. Zaufaj renomowanym markom, które od lat zajmują się produkcją butów na obcasie. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że są one wywarzone, szpilka nie jest za cienka, a wkładka dobrze wyprofilowana.

Podczas mierzenia butów spróbuj przejść w nich kilka metrów, tylko w ten sposób upewnisz się, czy dasz radę poruszać się w nich swobodnie. Oczywiście miej na uwadze fakt, że gładka podłoga sklepowa różni się od chodnika czy wybrukowanej drogi.

Postaraj się podczas chodzenia na obcasach trzymać prosto plecy, nie garb się! Twoja sylwetka będzie wyglądać wtedy na dziwnie pokurczoną. Pamiętaj również o tym, by stawiać obcas, a dopiero później resztę stopy. I chociaż z początku mogą pojawić się bóle w łydkach i stopach, z czasem przejdą. Twoje mięśnie muszą się przyzwyczaić do nowego ułożenia.

Poprzedni artykułNastepny artykuł